kanistry

Kanister

Kanister to przenośny, zazwyczaj metalowy lub plastikowy, zbiornik służący do przewożenia i przechowywania cieczy, najczęściej benzyny lub innych płynów ropopodobnych. Czasami zdarza się, że przechowywana w nim jest również woda.

Kanister

Na co zwrócić uwagę wybierając kanister?

Kanister bardzo często przydaje się w podróży. Gdy wyruszamy w długą trasę samochodem i nie jesteśmy pewni czy po drodze będziemy mijać stacje benzynowe, najlepiej zaopatrzyć się w kanister z paliwem. Ważne jednak, aby przestrzegać wszystkich reguł i nie narażać siebie oraz innych na niebezpieczeństwo. Kanister powinien być przede wszystkim szczelny, ponieważ wyciekanie płynu z jego wnętrza może nieść za sobą poważne konsekwencje. W najlepszym wypadku rozleje się tylko w bagażniku, jednak może także wyciec na jezdnię, a w przypadku kolizji doprowadzić do pożaru.

Rodzaje kanistrów

Istnieją różne odmiany kanister. Te najczęściej spotykane to:

kanister plastikowy — lekki i o wiele tańszy niż kanister metalowy. Wiąże się to z mniejszą wytrzymałością, ale również z większą łatwością w używaniu, gdyż lepiej się go przenosi i podnosi.
kanister metalowy — jest niesamowicie trwały i wytrzymały. Nadaje się do wielokrotnego użytku i może służyć latami. Specjalna farba, która go pokrywa, sprawia, że jest on odporny na działanie paliw i rdzewienie. Jest on również bardziej wytrzymały i odporny na uszkodzenia niż kanister plastikowy, co wiąże się z wyższą ceną. Dodatkowo w metalowym kanister można dłużej przechowywać benzynę i nie traci ona swoich właściwości.

Sprawdź i dowiedz się więcej -> https://www.polchem.pl/Tworzywa_sztuczne.html