podłoga jesionowa

Czy drewniana podłoga to dobry pomysł?

Budując dom, czy remontując nasze cztery ściany, zmagamy się z dylematem, jaką podłogę wybrać. Zastanawiamy się, czy drewniana podłoga sprawdzi się przy ogrzewaniu podłogowym, czy jest bardziej wymagająca w utrzymaniu, czy mamy na to czas. Jeśli jesteśmy zdecydowani na wybór drewnianej nawierzchni, to idealnie sprawdzi się nam podłoga jesionowa.

Dlaczego jesion?

W związku z tym, że Jesion jest jednym z najwyższych drzew w Europie, daje stolarza duże pole manewrowe, przez co deski podłoga jesionowa produkowane są w nietypowych wymiarach. Dodatkowo, dostępne jest aż szesnaście odcieni tego drzewa, dzięki czemu można je dopasować do każdego pomieszczenia. Jeśli zależy nam na wytrzymałości to podłoża, to idealnie sprawdzi się podłoga jesionowa o ciemnym kolorze, bowiem jest on stosunkowo wytrzymalszy od dębu.podłoga jesionowa

Trudności w montażu

Podłoga jesionowa jest niezwykle łatwa w montażu i powinna przebiec bez większych trudności. Jednak przed samym przystąpieniem do montażu należy dobrze przygotować podłoże. Przede wszystkim należy usunąć z niej wszelkie zabrudzenia, wygruntować ją oraz wypoziomować, a dopiero w ostatnim etapie zajmujemy się przytwierdzeniem desek do posadzki, które będą cieszyły nasze oko przez wiele lat. Jednak, żeby tak było, nie możemy zapominać o pielęgnacji, ponieważ podłoga jesionowa nie lubi być traktowana wodą. Podczas sprzątania powinniśmy postawić na odkurzacz. Pozwoli on na sprawne usunięcie brudu, który zebrała nasza podłoga jesionowa.

Zobacz więcej na: https://sapo-podlogi.pl/oferta/podlogi-jesionowe/