Kraków architekt wnętrz

Architekt wnętrz Kraków

Architekt wnętrz Kraków to często mylony zawód z profesją projektanta wnętrz. W naszym społeczeństwie można usłyszeć używanie tych dwóch określeń jako synonimów. Mimo iż, różnica między tymi tytułami nie jest duża, to jednak należy uszanować ten zawód i nauczyć się kto kim jest. Bo przecież do dentysty też nie mówimy Panie chirurgu.

Architekt wnętrz Kraków

Architekt wnętrz a projektant wnętrz to nie to samo!

Zasadnicza różnica między tymi zawodami jest taka, że projektanta wnętrz odpowiada za projektowanie wnętrza danej nieruchomości. Natomiast architekt wnętrz Kraków projektuje cały budynek. Ważna zasada jest taka, że każdy architekt jest projektantem, ale nie każdy projektant jest architektem.

Bycie architektem to nie tylko projektowanie budynków

Architekt nie musi być tylko związany z pracą przy budynkach. Istnieje kilka specjalizacji dla tego zawodu. Jedna z najpopularniejszych to oczywiście architekt wnętrz Kraków. I jak już wcześniej wspominałam to osoba zajmująca się kompleksowym projektem nieruchomości. Jeśli ktoś zajmuje się projektowaniem ogrodów, parków, ale również budynków i tego, jak wpisują się one w krajobraz, to jest wtedy ta osoba architektem krajobrazu. Możemy wyróżnić jeszcze urbanistę, który odpowiada za projektowanie przestrzeni miejskiej i ruralistę, czyli osobę która zagospodarowuje tereny wiejski.

Architekt wnętrz Kraków to praca bardzo ciekawa, kreatywna, pozwalająca pozostawić po sobie ślad na świecie. A kto nie chciałby podziwiać swojego projektu, idąc do pracy?

Dowiedz się więcej: https://ddprojekt.pl/architektura-wnetrz-krakow/