Wiercenie przy pomocy wiertła z końcówką diamentową to najpopularniejszy sposób obróbki betonu i żelbetu w budownictwie. Poznaj parametry oraz dobrodziejstwa wiercenie technika diamentowa!
Parametry wiercenie technika diamentowa?
Pierwsze użycie wiertła diamentowego miało miejsce w Afryce Południowej, gdzie było używane do głębokiego wydobycia. Ten wczesny model pozwalał na wykonanie do 12 otworów na godzinę. W bardziej współczesnych czasach proces wydobycia zmienił się wraz z rozwojem i zastosowaniem znacznie bardziej zaawansowanych technologicznie wiertarek, które mogą wydobywać do 240 otworów na godzinę. Te wiertła są zwykle montowane na dużych obrotowych platformach i muszą być obsługiwane z podwyższonej pozycji, ponieważ mogą osiągnąć głębokość do 75 metrów. Wiertnice wymagają stałej konserwacji ze względu na uciążliwe warunki, jakim są poddawane podczas eksploatacji.
Zastosowanie wiercenie technika diamentowa
Wiercenie diamentowe to technika wydobywcza, w której wiertła z końcówkami diamentowymi służą do usuwania warstw skały w celu dotarcia do podziemnych złóż, takich jak ropa naftowa czy gaz ziemny. Podstawowym obszarem zastosowania wiercenia technika diamentowa jest budownictwo. Od kilkunastu lat technika diamentowa jest standardem w tej branży. Bardzo szybko zdeklasowała wiertarki i młoty udarowe. Jej zalety to niebywała dokładność i precyzja, a także bezpyłowość i brak hałasu podczas wiercenia.
Po więcej informacji na temat wiercenia techniką diamentową zapraszamy na stronę https://hbssystem.pl/!