Technologia BIM, czyli Building Information Modeling, jest nowoczesną metodą na rynku, która obecnie nie jest mocno rozpowszechniana oraz znana w polskiej branży budowlanej. Metodyka BIM wraz z wykrywaniem kolizji umożliwia usprawnienie realizacji projektu budowlanego poprzez przyspieszenie przepływu informacji pomiędzy uczestnikami projektu, a także umożliwianie modyfikacji modelu projektowego na etapie planowania struktury obiektu. Nasi specjaliści pomagają we wdrażaniu technologii BIM na etapie projektowania oraz wspierają w nadzorowaniu realizacji inwestycji.
Zagłębiając się w metodykę BIM
Mówiąc bardziej szczegółowo o technologii BIM należy opisać kwestię dotyczącą etapu projektowania budynku, który opiera się na modyfikowaniu modelu 3D obiektu oraz na graficznym planowaniu i przedstawieniu tego, jak będzie w przyszłości wyglądał dany obiekt. Technologia BIM umożliwia przechowywanie dużej ilości danych, a zakres tej ilości jest nieograniczony. Dodatkowo wykrywanie kolizji pozwala na przewidzenie nieprawidłowości konstrukcji, co korzystnie wpływa na późniejszy rozkład finansowy przekazany na potrzebę realizacji projektu.
Korzyści detekcji kolizji
W procesie realizacji projektów budowlanych mogą występować błędy związane z nieprawidłowościami struktury budowli, które często ujawniają się dopiero na etapie budowy – czyli na finalnym etapie realizacji realizowanym dużo później po zakończeniu procesów projektowych obiektu. Wykrywanie kolizji jest to funkcjonalność, która umożliwia wychwycenie błędów w trakcie projektowania modelu 3D. Tego typu rozwiązanie okazuje się bardzo korzystne na etapie budowy, gdyż oszczędza nakłady finansowe oraz czas poprzez uniknięcie niedogodności.
Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://bimup.tech/