Modellering van gebouwinformatie to modelowanie informacji na temat budynków, poprzez wstawianie trójwymiarowych obiektów, typu strop, dach, czy ściana, w programach wspomagających projektowanie. Takie coś pomaga nadać odpowiednie parametry przedmiotom, na etapie projektowania. Modellering van gebouwinformatie pozwala przeanalizować projekty, co pomaga wyeliminować ewentualne błędy.
Zastosowanie modellering van gebouwinformatie w Polsce
Szacuje się, że modellering van gebouwinformatie jest stosowane przez około 46 procent polskich firm architektonicznych i budowlanych. Około jedna czwarta firm deklaruje, że stosuje metodykę modellering van gebouwinformatie w projektach architektoniczno budowlanych, które realizują. Co więcej, jest to narzędzie dużo powszechniej używane przez młodych architektów- około 60 procent, niż tych z dłuższym stażem pracy- 10 procent.
Do czego przyda nam się modellering van gebouwinformatie?
Zastosowanie modellering van gebouwinformatie w powszechnej opinii, pozwala na uniknięcie wielu błędów już na etapie wdrażania inwestycji, a także już w czasie realizacji inwestycji- szacuje się, że około 60 procent. Ma to wpływ na obniżenie kosztów, nie tylko na etapie realizacji inwestycji, ale już podczas użytkowania budynku, bowiem dobrze zaprojektowany, ulega on znacznie wolniejszej degradacji. Modellering van gebouwinformatie jest narzędziem, które prawdopodobnie w ciągu najbliższych lat zdominuje rynek architektoniczny i budowlany.
Dowiedz się więcej na https://bimup.tech/nl/bim-voor-ontwerpers/!