Zwróć uwagę od jakiego człowiek kupujesz części do samochodu

Policja ostrzega a także apeluje do zamieszkałych województwa dolnośląskiego a także wielkopolskiego, iż ostatnimi czasy wzmożone są rabunki katalizatorów, co kolejno winni zanoszą na skup katalizatorów, gdzie są sprzedane.

skup katalizatorów

Skup katalizatorów

Z pozyskanych na obszarze całego kraju danych wynika, iż do grabieży dochodzi na ogół w godzinach wieczorowo-nocnych. Sprawcami są z reguły młode osoby w wieku do 25 lat, działają przeważnie pod działaniem używek. Rabują pojazdy, pozostawione na niezabezpieczonych placach postojowych, pod blokami, niedoposażonymi w monitoring wizyjny. Jak chodzi o pojazdy są to w dużej większości maszyny typu VAN, posiadające na doposażeniu katalizator.
Przestępcy wybierają te pojazdy ze względu na łatwy dostęp do takiego obiektu. Wyposażeni są w swego rodzaju noże, którymi odcinają rury z obu stron katalizatora oraz już po chwili oddalają się z miejsca zdarzenia. To trwa dosłownie kilka sekund. Dlatego też Komendant Główny Policji zarządził przyjrzeć się szczegółowo takiemu zdarzeniu a w szczególności zainteresować się osobami, które wiodą skup katalizatorów. Naturalnie będziemy szanować ludzi wiodących własny biznes jak należy lecz nie będzie pozwolenia na paserstwo i kupowanie części do samochodu pod powszechnie znaną ladą, powiedział rzecznik Policji w trakcie jednej z ostatnich konferencji.

skup katalizatorów

Tomkat

Jak sprawdził nasz dziennik skup katalizatorów ma miejsce niemalże we wszelkim wielkim mieście. W rozmowie z ich właścicielami skonstatowaliśmy, iż są oni usatysfakcjonowani z rozpoczętych przez policję czynności, gdyż będzie to celowało w spółki, jakie w sposób nielegalny nadzorują skup katalizatorów. Niejeden biznesmen, nim podejmie się kupna części samochodowej jest zmuszony próbować ustalić skąd ona jest.
Zastanawiające może być tego rodzaju zjawisko, jeżeli do skupu przybywa młody człowiek z paroma katalizatorami i oczekuje je prędko a także tanio odsprzedać. Jednak tego rodzaju mamy prawo, nieskrępowany rynek. Każda osoba chce zgromadzić kasę, mając nadzieję, iż całość się uda. Nadzorując skup katalizatorów winniśmy nade wszystko kierować uwagę na pochodzenie katalizatorów – puentuje rzecznik.