Ustanowienie własnego biznesu – wady i zalety

W niniejszym artykule będę starał się podkreślić zalety i wady kierowania działalnością przez Internet. Czego będzie więcej? Zapraszam do lektury.

E-marketing to typ marketingu, w jakiej promujemy wyrób czy też usługę w Internecie. Pozyskujemy nowych klientów (np. przez nadzwyczaj rozpowszechnionego Facebook\’a) i np. powiadamiamy o plusach i minusach wyrobu, który sprzedajemy i za jaki mamy prowizję od sprzedanej sztuki (programy partnerskie). Omówmy zatem pokrótce plusy i minusy firm w Internecie.

Jeżeli poszukujesz pośrednika, który proponuje pomoc w założeniu firmy to polecamy:
założenie firmy

założenie firmy

Zacznijmy od plusów:

1) Wielki rynek petentów do zdobycia – każdy ruch na naszej platformie zostaje w momencie posłany do masowego odbioru za pośrednictwem ewentualnych Klientów. Co więcej założenie firmy przez Internet jest znacznie prostsze.

2) O wiele niższe koszty na zakładanie firmy – proszę zanotować, że prowadząc np. internetowy sklep nie ma potrzeby specjalnie nabywać do tego lokalu, za nieduży skład da radę usługiwać chociażby pokoik w naszym mieszkaniu.

3) Mając firmę działającą w internecie, da się bardzo łatwo zamknąć działalność lub przekwalifikować na inną branżę. Da się skutecznie dopasowywać do zachodzących przemian.

4) Da się prędko rozbudowywać biznes, bo posiadamy prędki dostęp np. do dostawców (pod warunkiem, że posiadają oczywiście stronę internetową). Możemy zadzwonić albo wysłać wiadomość z prośbą o prezentację propozycji mailem.

zakładanie firmy

Z plusów to ogólnie tyle, teraz minusy:

1) Tok wznoszenia zaplecza klientów i ich zaufania do nas jest niezmiernie długi – w zasadzie ich pozyskiwanie opiera się przede wszystkim na słowach innych konsumentów. Interesant nie widzi ani nas, ani lokalu, w jakim prowadzony jest biznes – jest więc w jakimś stopniu sceptyczny.

2) Wysoka konkurencja – nasza aktywność musi być nader dobrze zaplanowana i przeprowadzona, musi się wyróżniać a nade wszystko – musi to być właściwa branża, albowiem nie na wszystkich da się uzyskać zysk.

3) Istnieje mnóstwo postaci działalności, jakie nie dadzą rady funkcjonować jedynie w Internecie.

4) W wypadku prowadzenia sklepu internetowego, musimy mieć na uwadze to, iż powinno się zamówić towar a nasze koszty stale powiększają się o sumę wysyłki a także ubezpieczenie jej.

Podsumowując, wielkość wad i zalet jest równa, lecz w mojej opinii trzeba zaciekawić się działalnością w Internecie, gdyż to jest przyszłość. Założenie firmy przez internet to spore udogodnienia, lecz pewien odsetek osób będzie do nich sceptycznie nastawiona.

zakładanie firmy przez internet