usg

Usg Piersi – co musisz wiedzieć o badaniu

Usg piersi – jak często wykonywać?

W celach profilaktycznych powinniśmy wykonywać badania usg piersi najlepiej raz do dwóch razy w ciągu dwóch lat. Natomiast jeśli same wyczujemy niepokojące zmiany takie jak zgrubienia, guzki, zniekształcenia powinniśmy jak najszybciej udać się do lekarza w celu konsultacji. Zazwyczaj zaleci on nam wykonanie usg piersi kraków. Regularne samobadanie piersi oraz wykonywanie rutynowego usg piersi pozwoli na wczesne wykrycie niebezpiecznych zmian.

Usg piersi – kiedy zgłosić się na badanie?

Usg piersi zaleca się wykonywać przede wszystkim kobietom młodym. Onkolodzy proponują, że na pierwszą wizytę powinniśmy się wybrać w 20 roku życia, wykonywać badanie dwa razy do roku do 30 roku życia, a następnie powtarzać je raz w roku. Usg piersi kraków najlepiej przeprowadzić w pierwszym okresie cyklu miesiączkowego, czyli do 10 dnia.

 

usg piersi kraków

 

Usg piersi – na czym polega?

USG piersi to badanie ultrasonograficzne piersi, które jest bezbolesną i nieinwazyjną techniką wykrywania zmian patologicznych w sutku, czyli potocznie mówiąc jest badaniem profilaktycznym raka piersi. Usg piersi Kraków jest badaniem szybkim, a wstępny wynik można uzyskać już w czasie jego trwania.

Usg piersi Kraków – jaki gabinet wybrać?

To piękno miasto oferuje wiele gabinetów wykonujących usg piersi Kraków. Jednym z polecanych placówek medycznych jest ULTRAGEN. Mieści się w samym centrum miasta, w pobliżu szpitala Klinicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. ULTRAGEN korzysta z najlepszego sprzętu do usg piersi kraków. Gwarantują najwyższy standard obrazowania techniką 2D, 3D oraz 4D.