Unit dentystyczny i kilka zdań o nim.

Unit stomatologiczny jest zasadniczym urządzeniem pracy doktora stomatologa, bez jakiego właściwie kłopotliwie jest sobie wyobrazić współczesne leczenie pacjenta.

Prawidłowo unity stomatologiczne wyekwipowane są we fragmenty takie jak blok zasilania, lampkę halogenową (zabiegową), siedzisko dla osoby, blok spluwaczki, konsoletę lekarza (wespół z panelem narzędziowym plus sterującym funkcjami unitu), regulator nożny, stanowisko (stół) asysty, ślinociąg (i/ lub ssak), a także w urządzenia peryferyjne.

unit stomatologiczny
Oczywiście poza wyżej wyliczonymi, fundamentalnymi elementami, unit stomatologiczny wolno pomocniczo wyekwipować w piaskarkę, skaler, bądź inne fragmenty, w taki sposób, aby przystosować narzędzie do wymagań konkretnego doktora, lub gabinetu.

Unity stomatologiczne

Unity stomatologiczne nie należą do najtańszych sprzętów, ale na szczęście istnieje możliwość odkupienia unitów użytkowanych, będących z gabinetów, które zadecydowały się na zmianę sprzętu, bądź także z biur likwidowanych. Taki przyrząd może być z powodzeniem używany, znaczące tylko, ażeby nie zapominać o jego regularnym serwisowaniu, co zezwoli już wcześniej znaleźć prawdopodobne usterki oraz powstrzymać poważniejsze awarie.

Unit stomatologiczny

Warto również, nawet w przypadku sprzętu nowiutko kupionego, a także stosowanego wcześniej, zatroszczyć się o z pozoru błahe szczegóły, tego typu jak systematyczne użytkowanie specjalnych wkładów do spluwaczek, ażeby ustrzec się zapychania odpływowej aparatury gazikami, lub regularne analizowanie czystości filtrów w ślinociągu oraz czyszczenie ich w razie potrzeby. Słusznym pomysłem jest również używanie dodatkowych nakładek na siedzisko pacjenta, umieszczanych na wysokości nóg. Pomaga to uniknąć jego poplamienia (o co nietrudno w sezonie jesiennych chlap) oraz możliwego zniszczenia. Takie błahe z pozoru działania na pewno dokonają, że unit stomatologiczny cieszyć się będzie dłuższą witalnością.

Źródło: www.topdental.pl