Ubrania do komunii

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, z wolna zaczyna się robić jeszcze goręcej zatem entuzjastycznie zakładamy lżejsze ciuchy. To doskonale, iż znacznie większą uwagę przywiązujemy do faktu, jak się prezentujemy. Każdy marzy, by posiadać indywidualny styl. By kompletnie patrzeć na społeczeństwo starczy wybrać się do miejsca, gdzie napotkamy całą paletę różnych środowisk. Dopisują takiej sytuacji na przykład msze święte w niedzielę oraz różne wydarzenia – moda na wesela, moda na pogrzeby, łatwo znaleźć też coś dla dzieci – chrzty oraz komunię. W związku z nawiązaniem do czasu wiosny dobre okaże się wzięcie pod uwagę pierwszej komunii.

bolerko komunijne

Już w listopadzie zaczynają się przymiarki do kostiumów. Kłopotliwe decyzje rodzicieli – czy musimy ubrać każdą osobę w ten sam sposób? Co z obecną indywidualnością? Jak przedstawić siebie? (czy może – „jakim sposobem dać wyraz temu co się najbardziej podoba mojej mamusi”). Dawne czasy były prostsze. Na ogół nie istniał wybór zatem młode osoby przywdziewały białe alby, chłopcy niedługie łącznie ze spodniami, dziewczynki miały szansę co najwyżej wyróżnić się wianuszkiem z prawdziwych rośłin zaś nie plastikowych perełek.

Okres maja oraz czerwca to już zarodki pierwszych upałów, lecz także pierwszych załamań pogodowych. Podczas chłodniejszych dni skórę ratowało bolerko, w tym przypadku szyte właśnie na tę okoliczność bolerko komunijne. Z futerka, atłasowe, z delikatnej bawełny, bądź o wiele mniej drogie ale ze zwyczajnego poliestru. Bieluteńkie. Wyłącznie na ramiona czy też na długaśne rękawki. Taką rzeczą była szansa się odróżnić!
Pozostaje także sprawa niezamożnych rodzin – z pewnej strony dziewczyna dostaje zazwyczaj po starszej siostrze bolerko komunijne – to nic, iż nie jest modne od 20 lat. Z odmiennej, przy takich samych ubraniach nie będą zauważalne żadne społeczne różnice.

Odrębność winniśmy pozostawić w domu – w kościele powinniśmy się modlić. Bóg nie patrzy na bolerko komunijne czy inne odzienia, ani zwłaszcza w jakim charakterze ktoś się uczesał. Znaczenie ma dusza oraz czyny. To ma być świętość.