Obrabianie stali

Śrutowanie stali

Śrutowanie stali jest to profesjonalna obróbka elementów stalowych. Polega na piaskowaniu, które oczyszcza oraz zmienia kształt stalowych elementów. Stosuje się do tego materiał posiadający właściwości ścierne. Śrutowanie stali jest niezastąpione w zakładach przemysłowych. Powinno ono oczyścić, wypolerować i również wzmocnić materiał. Nie jest to bardzo skomplikowany proces, ale należy zrobić go dokładnie, aby uniknąć zbędnych komplikacji. Śrutowanie stali może oczyścić nasz przedmiot z farby, lakieru lub rdzy.

Podstawowe informacje — BHP

Konieczne jest stosowanie się do przepisów BHP. Zmieniają się one dosyć często, więc warto raz na jakiś czas zweryfikować aktualność naszej wiedzy. Niezbędne jest przejście szkolenie BHP, aby dokładnie znać swoje obowiązki oraz prawa, których musimy przestrzegać. Dzięki znajomości zasad bezpieczeństwa śrutowanie stali będzie przebiegało bez większych nieprzyjemnych niespodzianek oraz uszkodzeń.

Obrabianie stali

Metody śrutowanie stali

Śrutowanie stali, czyli piaskowanie wykorzystuje się różne elementy ścierające. Nie musi być to koniecznie piasek. Alternatywnymi materiałami jest rozdrobnione szkło, lód, a nawet pokruszone skorupki orzechów i innych roślin. Przy wybieraniu odpowiedniego elementu ścierającego należy kierować się pożądanym efektem końcowym. Materiały dają różny efekt, warto to przemyśleć przed rozpoczęciem procesu piaskowania. Śrutowanie stali można wykonać na sucho lub na mokro. Dzięki drugiemu sposobowi nie powstaje aż tyle pyłów, dlatego jest to znacznie bezpieczniejsze dla pracownika.

Dowiedz się więcej na https://alucrom.pl/obrobka-powierzchniowa/blasting/steel-bullet-blasting/!