Rozwiązania, jakie wspomogą ci wyeliminować dokuczliwy aromat z butów

Prawdopodobnie sporo z nas doznało w życiu niemiłego ambarasu, którym potrafią być śmierdzace buty. Przykry zapach bywa niekiedy nie do wytrzymania.

Jak odświeżyć buty?

Oto parę pomysłów.
Pierwszym znanym sposobem jest wystawienie obuwia na noc na balkon, taras, przed próg, w jakiekolwiek miejsce na czyste powietrze, aby się przewietrzyły. O ile aura dogadza, czyli wieje wiatr, to będzie to wydajne.

 śmierdzace buty

Nieraz starczy po prostu wypsikać środek obuwia specjalnym odświeżaczem przeznaczonym do takiego celu. Inwestycja nie jest droga, a regularne używanie odświeżacza obniży tworzenie się fetoru. Można również użyć nieco wody perfumowanej, aczkolwiek nie gwarantuje ona takich wyników jak odświeżacz. Wolno zdezynfekować wkładkę alkoholem salicylowym czy też podobnym środkiem oraz pozostawić do wyschnięcia. Samo to nie zapewnia cudownych rezultatów, jednakże bywa solidnym odkażaczem, co niewątpliwie będzie znaczące, o ile chcemy usunąć fetor z butów.

Następującym sposobem, który potrzebuje od nas drobnej lokaty, będzie nabycie zapachowych wkładek do butów oraz noszenia ich zamiast typowych. Okazjonalne zastępowanie od czasu do czasu wkładek aromatyzowanych zagwarantuje nam dużą wydajność tego typu metody likwidowania dokuczliwego aromatu z butów. Wolno też uprać buty razem z wkładkami mechanicznie, jednak należy uważać, ponieważ o ile nasze buty nie wydają się zbytnio wytrzymałe, to zdołają się rozkleić.

Rzekomo najskuteczniejszym likwidatorem brzydkich zapachów jest soda oczyszczona. Sporą dozę powinno się włożyć do buta, tak by gruba powłoka obejmowała całą wkładkę i pozostawić na noc. Jeśli zapach bywa niezmiernie przenikliwy, to winniśmy zostawić sodę w butach nawet do tygodnia, zmieniając ją co pewien czas na nową. Bywa to przetestowana plus rekomendowana strategia przez sporo ludzi, więc pożądane byłoby spróbować.
Optymalnym sposobem będzie splot kilku metod, co pozwoli nam wykluczyć fetor na stałe.