rozpuszczalnik nitro 5l

Rozpuszczalnik nitro 5l

Rozpuszczalnik nitro 5l jest substancją zawierającą rozpuszczalniki organiczne.  Wykorzystuje się go do rozcieńczania wyrobów nitrocelulozowych. Jego skład chemiczny może się różnić w zależności od producenta. Nie jest objęty konkretnymi normami w tym aspekcie. W większości przypadków jest stosowana mieszanina takich substancji jak toluen oraz aceton. Czasami producent dodaje do roztworu także inne składniki, np. etylobenzen, ksylen, alkohole czy octan metylu lub etylu. 

Zastosowanie nitro

Rozpuszczalnik nitro 5l posiada bardzo wiele możliwości zastosowań w przemyśle farbiarskim oraz lakierniczym. Jest wykorzystywany na przykład do rozcieńczania lakierów i farb nitrocelulozowych. Dzięki właściwościom, jakie posiada rozpuszczalnik nitro 5l, jest możliwe usunięcie nim niechcianej farby nie tylko z ubrudzonego pędzla, ale i z podłogi lub mebli w mieszkaniu. Pozwala także na rozcieńczenie różnego rodzaju klejów, lakierów oraz zabrudzeń powstających podczas prowadzenia prac wykończeniowych. Można go również wykorzystać do mycia niektórych powierzchni, przed użyciem na nich właściwej powłoki pokrywającej. Dzięki temu nakładana farba odpowiednio trzyma się malowanej powierzchni.

rozpuszczalnik nitro 5l

Jak poprawnie korzystać z rozpuszczalnika?

Rozpuszczalnik nitro 5l posiada niską zawartość siarki i nie powoduje zmiany koloru wyrobu, do którego rozcieńczenia jest wykorzystywany.  Nie ma żadnej barwy oraz nie powoduje zmatowienia powierzchni, nad którą pracujemy. Czynność rozcieńczania można powtarzać kilkakrotnie, aż rezultaty będą nas satysfakcjonowały. Powinniśmy zawsze działać zgodnie z instrukcjami podanymi przez firmę, która wyprodukowała dany rozpuszczalnik nitro 5l. Co więcej, przed pierwszym użyciem produktu na większej powierzchni należy przeprowadzić próbę z użyciem niewielkiej ilości.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://www.skplus.pl/produkty/