Robota odkrywcy jest ciekawa

Trzydzieści po siódmej nad ranem, zawsze w środę wychodzę do pracy. Udaję się pod blok, wchodzę do mego dziewiętnastoletniego, szarego, przez dłuższy czas nieczyszczonego Opla, włączam silnik za trzecim razem, zjeżdżam z parkingu na uliczkę a w tamtym miejscu zaskoczenie. Przeto w czasie jakichś tam badań odkryto na mym osiedlu nabój z drugiej bitwy światowej.
Ta niewielka przygoda, jaka skłoniła mnie do zmienienia standardowej trasy do pracy skłoniła mnie do jakiejś zadumy w temacie historii.

Dochodzenia z zakresu archeologii robione są na całym globie od wielkiej liczby lat. Non stop badacze coś odkrywają. Jaskinia z malunkami z neolitu w południowych obszarach Francji. Wieś z 10-tego wieku przed Jezusem w Turcji. Amunicja koło mego bloku. Z jakiego powodu to tutaj wspominam? Bo dzisiejszy człowiek skłania się do wszechwiedzenia. Przecież człowiek wywiódł się od małpy, małpa została stworzona z ameby. Wszechświat narodził się z Przeogromnego Wybuchu. Swego czasu ludzie byli niemądrzy oraz intensywnie tyrali orząc ziemię, my to mądre istoty toteż przemieszczamy się w koszuli do wielkich firm wypełniać tabelki w exelu.
Postaram się w tej chwili wpasować się w osobnik z następnego wieku, kto wykona badania powierzchniowe szukając przedmiotów dziennego użytku z obecnych czasów.

badania powierzchniowe


Przyjmijmy, iż takie czasy to zakres od I walki światowej do dziś. Jakie rzeczy taki człowiek przyszłych czasów znajdzie? Po pierwsze znajdzie martwych ludzi, zwłoki znanych osobistości dwóch ogromnych wojen rozliczane w milionach. Po drugie odnajdzie wszystko co budujący odnaleźli obok mojego bloku, broń.

Po dwóch walkach mamy okres znany jako prosperity, to znaczy przyjemnego życia ponad stan (na pewno w szeroko pojętej kulturze zachodniej). Rezultatem tejże rzeczy jest mnogość dobrych rzeczy, którymi się otaczamy. Może się zdawać, że to cała masa interesujących towarów dla badacza przyszłości.

Ja twierdzę,że są to śmieci. Liczne artykuły wywalane po paru latach. Ich masa nakłania nas do umiejscawania ich w wielkich wysypiskach, które pod warunkiem że nic się nie odmieni rozrosną się. Niezwykle kłopotliwie będzie pewnemu człowiekowi dwudziestego drugiego wieku znaleźć cokolwiek niezwykłego co określi tą epokę w odmienny sposób niż erę walki oraz śmiecia.