Przewierty w betonie

Przewierty w betonie mogą się wydawać na ogół proste i niewymagające dużego doświadczenia, natomiast jest inaczej – wykonanie przewiertów wymaga dużego skupienia i precyzji oraz odpowiedniego sprzętu. Inwestorzy dają taką powierzchnię w ręce doświadczonych wykonawców, ponieważ chcą uchronić ją od strat.

Gdzie można zastosować takie przewierty?

Nowoczesne przewierty w betonie umożliwia wykonanie odwiertów w stropie czy ścianach. Przewierty można też wykonać przy tworzeniu różnego typu instalacji wentylacyjnych czy wodnych kanalizacyjnych. Metoda ta posiada bardzo szerokie możliwości zastosowania w budownictwie i nie tylko. Umożliwia także wiercenie w żelbecie, dlatego jest to bardzo wszechstronna opcja przy dużych jak i małych powierzchniach.

przewierty w betonie

Jak wiercić w betonie?

Jeśli mamy do czynienia z mniejszymi otworami to najlepszą opcją przewierty w betonie będą klasyczne wiertła widiowe. Natomiast w przypadku tych większych otworów lepiej sprawdzą się wiertła koronowe, ponieważ wyposażone są one w ostrza po zewnętrznej stronie. Trzeba również dopasować kołki do betonu – najlepiej sprawdzą się kołki rozprężne.

Jaka otwornice do betonu?

Do betonu najlepiej się sprawdza otwornice diamentowe, ponieważ tylko one przeznaczone są do przewierty w betonie. Można je również zastosować w płytkach gresowych i ceramicznych. Obecnie otwornica diamentowa określana jest jako jedna z najbardziej efektywnych w kwestii wywiertów otworów o różnych średnicach.

Jaki jest koszt przewiertów w betonie?

Wiercenie otworów o średnicy od 50-120 mm to koszt w wysokości około 5 złotych za centymetr głębokości. Przewierty w betonie o średnicy od 150-400 mm to koszt około 10 złotych za centymetr. W przypadku średnicy 450-600 mm cena wiercenia to około 20 złotych za centymetr odwiertu.

Dowiedz się więcej