Parę nowinek dotyczących metod ogrzewania w zimie ogródków barowych.

Kierowanie biznesu gastronomicznego w zimie stawia wyzwania, których próżno poszukiwać latem. Jeżeli wziąć pod uwagę bar bądź restaurację, której kluczową atrakcją – naturalnie poza daniami z karty czy salą właściwą – jest ogród, gdzie klienci kochają spędzać czas, zimą będzie to właściwie niemożliwe. Są niemniej jednak rozwiązania, które przywracają możliwość korzystania z ogródków nawet w tym czasie, jak wokół dokucza mróz.

Jest nieco metod rozgrzewania pomieszczenia: da się je ogrzać kominkiem, kaloryferami z centralnym grzaniem na paliwa stałe czy gazowe, a także ogrzewanie podłączone do sieci miejskiej. Kłopot zaczyna się, kiedy trzeba ocieplić obszar na zewnątrz. W takim przypadku doskonałym pomysłem jest promiennik podczerwieni. Taki sprzęt różnych wymiarów i w kształcie walca lub – coraz to popularniejsze – w formie płaskiej potrafi nagrzać lokal i pozwala długo cieszyć się ciepłem. Takie promienniki są skuteczniejsze od zwykłych elektrycznych kaloryferów, aczkolwiek ich ciągła oraz długotrwała eksploatacja to niemniej jednak spory wydatek w postaci zużytej energii elektrycznej, zatem ciągłe nagrzewanie w taki sposób właściwie nie jest możliwe.

promiennik podczerwieni

Miejscowe nagrzewanie stolików jest natomiast intrygującą metodą na możliwość skorzystania z ogródka, a dobrze dostosowane promienniki podczerwieni nie tylko wypełnią swoją rolę grzewczą, ale również będą tworzyły cieszący oko element wystroju wnętrza. Zestawienie przyjemnego z praktycznym zawsze daje najlepsze rezultaty.

Panele ścienne możemy także wykorzystać przykładowo w toaletach, w których będą na nich przyklejone reklamy związane z działalnością, a promieniowanie podczerwone i tak bez problemu przeniknie przez plakat oraz ociepli pomieszczenie. Ogrzewacze te stanowią bezpieczne źródło ciepła, oczywiście korzystają z nich rozważnie – same grzejniki również się nagrzewają, więc dotykanie ich gołą dłonią kończy się tak samo, jak w wypadku dotknięcia zwykłego kaloryfera.

promiennik podczerwieni