Pare faktów na temat pizzy w Białymstoku.

W Białymstoku króluje pizzeria, która na wstępie intryguje aranżacją wnętrza, zjawiskowymi uniformami obsługi i klimatem bezpośrednio z Italii. Z pewnością powala przepyszną pizzą, która jest fabrykowana według autentycznej włoskiej formuły, a szef kuchni jest Włochem rodem z samej Kalabrii. Pizza białystok , bo tak tytułuje się ten lokal zachęca nas zapachem od razu od rynku.

Przyciągani niby więzień na sznurku dochodzimy pod drzwi w kształcie pizzy. W progu pozdrawia nas wyjątkowej urody dziewczę, które, ubrana jest w lekko nietypowy strój. Na głowie ma żółty kapelusz z napisem: pizza bialystok, ciało zakrywa żółty, pluszowy ubiór z pokrewnymi tekstami, jakie ciepło zakrywają niemal każde miejsce tego uniformu. Dziewczę wręcza naszej osobie menu w kształcie pizzy oraz kieruje do stołu, jaki również ma taki układ.

pizza białystok


Na ścianach pomieszczenia możemy zaobserwować fascynujące fotografie prezentujące różne warianty pizzy, a na stropie miejscowy artysta grafik wykonał mozaikę przyrządzoną ze słów: pizza bialystok. Z znacznej karty dań wybieramy dwa typy pizzy, jakie inspirują stosownym składem składników. Szybko dowiadujemy się, iż posiadacz pizzerii stawia na jakość oraz świeżość artykułów, bo pizze, jakie otrzymujemy powalają fenomenalną postacią.

Jędrne warzywa, najwyższej jakości szynka, salami i sery nie ułatwiają odłączyć się od jedzenia. Na pierwszy plan wystawia się natomiast smak imponującego sera. Należałoby również wspomnieć o placku i sosach. Ciasto jest cienkie, chrupkie oraz idealnie przygotowane. Sosy, którymi chwali się Pizza białystok, to prawdziwa sztuka: aromatyczne, pełne ziół, z intensywnie dostrzegalnym posmakiem świeżych pomidorków. Zaczarowani smakowaniem pizzy wsuwamy całość – nie pozostaje ani pojedynczy okruszek. Nasza biesiada to wyjątkowe niebo w gębie. Pizza białystok to jedzenie o jakim się nie zapomina a z pewnością jest to najbardziej ceniona pizza w mieście!