Parę faktów dotyczących paska skórzanego męskiego.

Wybór paska podtrzymującego spodnie nie jest taką banalną kwestią – czy musi on współbrzmieć do stylizacji gustownych (z garniturem w szczególności), czy być może do ubioru dziennego? Czy ma to być pasek skórzany, czy zamszowy? Czym inspirować się tuż przy wybieraniu jego numeru? Na tego typu jak również inne pytania należy sobie odrzec jeszcze zanim wybierzemy się do galerii.

O ile wypatrujemy czegoś bardziej dystyngowanego, należałoby zainwestować w model ze skóry w kolorystyce butów (innymi słowy zazwyczaj barwy czarnej). Tego rodzaju pasek nie winien być też przekraczać szerokości trzech pierwszych palców u dłoni (licząc od wskazującego). Jeżeli natomiast chodzi o pasek bardziej wszechstronny, nie ma obowiązku to być ze skóry, jednak może być nawet, np. materiałowy.

Zwykły pasek skórzany męski ma inne rozmiary aniżeli taki dla pań. Podczas kiedy XL męskie będzie równało się od 100 do 120 cm, XL damskie będzie równać się od 90 do 100 cm. Jeżeli korzystamy zatem z sieci internetowej, wypada sprawdzić swe wymiary a dodatkowo dokładnie przeglądać tabele z wymiarami.


Dodatkowym ważnym detalem jest zapięcie paska. Są typy ze specjalnym zaciskiem (słynne głównie wśród młodych), istnieją gatunki tradycyjne – ponownie ogół podlega od owego, czy będzie to pasek do ubioru wykwintnego, bądź w wyższym stopniu dziennego.

Czego unikać? Szczególnie zbyt krzykliwych odcieni – producenci od takowych nie stronią, jak najbardziej, ale przesadna kolorystyka średnio pasuje do męskich ubrań. Po drugie – unikajmy pasków, jakie będą zapinać się na ostatnią dziurkę, dlatego że wówczas będą zwisać i będzie to prezentowało się ściśle mówiąc nieestetycznie. Po trzecie wreszcie – ani jeden pasek skórzany męski (ale także damski) nie jest wszechstronny. Porządniej dlatego mieć dwa rodzaje – jeden w wyższym stopniu szykowny, drugi do strojów dziennych.

Gdzie kupować? W Internecie, w którym nie można mierzyć? Lub być może w butikach stacjonarnych? Coraz to więcej ludzi wybiera sposób początkowy, ponieważ zawodowe sklepy włączają napomknięte już tabelki z rozmiarami, przez co niemożliwość zmierzenia paska nie jest żadnym problemem. W zamian dostajemy wprawdzie komfort kupna jak również opcję jego wykonania o jakiejkolwiek porze dnia bądź nocy.