Opis kota norweskiego leśnego

Forestgate

Niesłychanie wyszukanym wyglądem charakteryzuje się kot norweski. Jest ogromny, ma silną strukturę ciała, zaś jego masa jest w stanie docierać także do 9 kg. Co interesujące kotki norweskie rosną nawet 5 lat. Pyszczek zwierzęcia posiada kształt trójkątny, cechuje się typowym dla kotów norweskich umieszczeniem oczu. Nieco ukośne, jak na kotki całkiem duże i owalne.

koty norweskie

Koty norweskie

U kotów norweskich najbardziej wspaniałe jest sierść. Dla osób, które nie wiedzą w Norwegii dominują nadzwyczaj niskie temperatury. Przyroda wyposażyła koty norweskie w nadzwyczajną protekcję przed chłodem bądź śniegiem. Ich futerko tworzy się z dwóch warstw. Główna ma właściwości ochraniające przed wodą. Z kolei od chłodu chroni wewnętrzną cząstka sierści. Kreuje ona grubą powłokę umożliwiającą całkowitą ochronę przed niskimi temperaturami. Na domiar tego kociaki norweskie leśne posiadają specjalną warstwę futerka na łapach. Powinna ona osłaniać łapy zwierzęcia przed ziębnięciem po zetknięciu z zimnym gruntem.
Mocny podziw między każdego człowieka wywołuje tymczasem ładny, wydłużony oraz puszty koci ogon. Jego rozciągłość da radę osiągać także 30 cm. Wartością hodowli kociaka jest to, że pochłania on tak naprawdę niewielkiej dbałości. Sam dba o swoje futro. Jeśli zaś mowa o charakterze kotka to jest on nadzwyczajnie nieokiełznany. Pomnijmy, że jego prawdziwym otoczeniem życia był las. Z tej przyczyny kociak jest niezmiernie przebojowy, ciekawy świata. Lubi się wdrapywać, a jego ukochanym miejscem przebywania okazuje się czubek szafy.

hodowla kotów norweskich

Hodowla kotów norweskich leśnych

W naszym kraju hodowanie kotków norweskich pozyskuje raz po raz większą renomę. Zwierzaki są życzliwe dzieciom oraz
ludziom. Ogólnie rozpatrując przepadają za ludzkim towarzystwem. Ciekawostkę stanowi to, że wespół z przejściowymi porami roku modyfikuje się wygląd kociego futerka. Z mijającym czasem jego sierść robi się coraz ciemniejsze. Kot zżywa się do swoich towarzyszów, są jednakowoż nieufne wobec obcych.