Na czym polega piaskowanie? Wyjaśniamy

Piaskowanie jest to działalność polegająca na czyszczeniu albo ukształtowaniu dowolnej płaszczyzny materiałem ściernym z wykorzystaniem strumienia bardzo skondensowanego powietrza albo w pewnych przypadkach ciała stałego. Najczęściej używane w piaskowaniu materiały to materiały stalowe, aluminiowe, drewno, ze szkła, cegły. Do tego procesu używa się ścierniwa o różnej granulacji zależnie od oczyszczanego tworzywa, a dzięki wytwarzanemu ciśnieniu nie ma ryzyka uszkodzenia powierzonego surowca. Efekt otrzymany poprzez taki zabieg będziemy mogli porównywać do szlifowania, lecz wyczyszczona powierzchnia staje się wyrównana a także zyskuje stosowną szorstkość, która to niezbędna staje się do malowania.

Piaskowanie Zielona Góra
W tym procesie zdołają zostać zastosowane też przeróżne stosownie rozdrobnione tworzywa takie jak: szlaka miedziowa, śrut metalowy, materiał szklany, metal, wysuszony lód, granat, stop metali a nawet pokruszone drobinki skorupki orzechów kokosa a także innych roślinek, co pozwala na otrzymanie wskazanego wyglądu obrabianej płaszczyzny. Technika tego typu dobrze poradzi sobie z oczyszczaniem ciężko osiągalnych miejsc.
W piaskowaniu możemy znaleźć sześć przeróżnych klas zależnych od formy. Klasa najdoskonalsza to SA3, zdobycie tej klasy do osiągnięcia jest jedynie na nowej płaszczyźnie. Inne klasy to SA2,5 ; SA2 ; SA1,5 a do tego SA1.

Piaskowanie Zielona Góra

W czasie wykonywania piaskowania powinno się skierować także uwagę na ochronę pracowników, ponieważ uderzające o nawierzchnię drobinki piasku będą mogły wpaść do płuc, a w rezultacie zawieźć do dolegliwości pylicznych. Wypełnianie norm BHP to powinność wszelkiego pracownika, w tym miejscu jednakowo posiadanie stosownego ubioru. Odzienie osłaniające musi pozostać wyekwipowane w wentylowanie oraz nieustający dopływ rześkiego dwutlenku węgla do oddychania.
O ile szukamy najwłaściwszych położeń w celu piaskowania w Wielkopolsce i okolicy, uczyńmy to wprowadzając w internecie: piaskowanie Zielona Góra