Stomatolog kraków

Leczenie kanałowe mikroskopowe Krakow

Leczenie kanałowe mikroskopowe krakow to zabieg, w którego przebiegu usuwa się zmienioną chorobowo miazgę zębową, a która znajduje się w komorze i kanałach zębowych. Większość gabinetów stomatologicznych ma w swojej ofercie właśnie taki zabieg, jakim to jest leczenie kanałowe mikroskopowe krakow. Zazwyczaj przeprowadza się go podczas kilku wizyt i jest on robiony pod znieczuleniem.

Jakie są rokowania i efekty leczenia kanałowego?

W leczenie kanałowe mikroskopowe krakow korzystne rokowania mają nawet zęby z zaawansowanymi zmianami okołowierzchołkowymi. W procesie operacyjnym bardzo ważne jest zachowanie sterylności, podczas zabiegu zęby wielokrotnie opłukuje się środkami do dezynfekcji, pomaga to zapobiec dostaniu się toksyn do struktury zęba. Niestety, w wypadku kiedy leczenie kanałowe mikroskopowe krakow się nie powiedzie, to może to nieść za sobą skutki w postaci zapalenia tkanek okołowierzchołkowych, a które to może mieć skutek w konieczności ekstrakcji zęba.

Stomatolog kraków

Jak wygląda taka operacja?

Leczenie kanałowe mikroskopowe krakow rozpoczyna się od otwarcia komory zębowej i usunięcia z niej miazgi. Następnym krokiem jest opracowanie kanału korzeniowego, przy użyciu narzędzi kanałowych, co pomaga usunąć toksyny i przygotować miejsce w zębie, do wypełnienia. Ostatnim krokiem w procesie leczenie kanałowe mikroskopowe krakow jest wypełnienie kanałów materiałami biozgodnymi, co pomaga go zamknąć i uniemożliwić przenikanie bakterii z zęba do innych tkanek.

Dowiedz się więcej na https://belldent.pl/endodoncja/!