deweloperzy w krakowie

Kim jest deweloper?

Developer Kraków to przedsiębiorca, który inwestuje w nieruchomość budowaną na zakupionej wcześniej ziemi. Nadzoruje cały proces, od momentu szukania odpowiedniej działki do momentu sprzedania lub wynajęcia nowo powstałego budynku. Jest to bardzo odpowiedzialny zawód, związany z wieloma obowiązkami, prawami i innymi regulacjami prawnymi.

Czym zajmuje się developer Kraków i jakie ma obowiązki?

Jak wspomniano, developer Kraków to inwestor, który kontroluje cały projekt budowy nowej nieruchomości, współpracując z architektami i wykonawcami oraz nabywając niezbędne pozwolenia, aż do momentu sprzedaży lub wynajmu. W polskim prawie od 2012 roku funkcjonuje ustawa deweloperska, która ma chronić najemców i nabywców na rynku pierwotnym, jednak odnosi się ona jedynie do rynku mieszkaniowego. Developer Kraków dzieli się na deweloperów zajmujących się budową mieszkań lub domów oraz na deweloperów komercyjnych, którzy budują biurowce, sklepy, itp.

developer Kraków
developer Kraków

Obowiązki (i prawa) developer Kraków przedstawione są we wspomnianej ustawie deweloperskiej. Najważniejszym jego obowiązkiem jest sporządzenie prospektu informacyjnego, który uwzględnia wszystkie podstawowe informacje na temat działalności wybranego dewelopera. Musi również informować klienta o wszelkich zmianach w projekcie oraz odpowiadać za wszystkie usterki i wady nieruchomości.

Jak zostać developer Kraków?

Aby zostać developer Kraków nie trzeba mieć konkretnego wykształcenia ani doświadczenia. Każdy przedsiębiorca może nim zostać. Może założyć działalność jednoosobową, ale także spółkę osobową lub kapitałową.

Dowiedz się więcej na https://superkrak.com.pl/