Kilka wskazówek na temat ekskluzywnych mebli

Glamour to już od sporego czasu niejaki z najpopularniejszych trendów w wystroju wnętrz. To, że mimo upływu lat nie traci na renomie stanowi optymalny dowód na jego atrakcyjność. Niżej kilka wskazówek dla tych, którym roi się mieszkanie w tym stylu.

Glamour to lśnienie, splendor oraz luksus. Nieumiejętne połączenie tych umiejętności może sprawić, że mieszkanie będzie się wydawało kiczowate i mało gustowne. O ile jakkolwiek włożymy nieco pracy w wybór poszczególnych elementów wystroju, zorganizujemy cztery kąty, które nuże od początkowej sekundy będzie budzić w ludziach uwielbienie.

art deco

Najlepiej rozpocząć od doboru właściwych mebli. Znaczące, aby były to ekskluzywne meble. Wcale nie drogocenne, jakkolwiek obowiązkowo stylowe oraz inne od tych, które można kupić w mnogości firm. Meble mogą pozostać obficie ozdabiane. Możemy zdecydować się na przykład na pokarbowany pluszem fotel, nawiązujący charakterem do minionych epok.

Jeżeli chodzi o akcesoria w typie Art Deco, wszystko, co połyskuje jest stosownym doborem. Charakterystyczne dla tego trendu są np. duże lustra w pozłacanych ramach. Warto również postawić na w złote świeczniki czy naczynia ozdobione świetlistymi elementami.

Pamiętajmy jednak, ażeby wystrzegać się przesady. Bogato inkrustowane meble art deco najkorzystniej ustawić na tle jednolitej, pastelowej ściany. Jeżeli wybierzemy np. na błyszczący wazon, połóżmy go na prostej szafce. Gdy dodatków i upiększań jest zbyt wiele, zdobędziemy odczucie nieporządku oraz kiczu, jakiego mamy ochotę ustrzec się.

Dobrze spożytkowany styl
glamour poczyni, iż nasze mieszkanie będzie sprawiać poczucie wytwornego oraz szykownego. Nie jest to jednak jedyna jego zaleta. Mieszkania umeblowane w tym stylu sprawiają wrażenie optycznie większych i bardziej rozległych. To istotne przede wszystkim dla właścicieli niewielkich mieszkań. Zmyślnie wprowadzenie do pomieszczeń stylu Art Deco jest w ich wypadku kapitalnym rozwiązaniem.