Co wypada wiedzieć o jodze hormonalnej?

Dzisiejsze społeczeństwo wydaje się mieć lepszą świadomość co do tematu swojego zdrowia. Ludzie przeważnie są świadomi, iż tak samo poważny jak np. stosowna dieta, jest ruch. Sport w dzisiejszych czasach obejmuje wysokie położenie w hierarchii społecznych rozrywek, a równolegle potrzebnych rzeczy do uskutecznienia podczas dnia. Wielość różnych dziedzin i koncepcji gimnastycznych umożliwia wyselekcjonowanie przez każdą osobę systemu ćwiczeń odpowiedniego w sam raz dla niej. Możliwość wymieniania się doświadczeniami na tego rodzaju temat między amatorami danej dyscypliny, chociażby przez opiniowanie w mediach społecznościowych, poważnie tu ułatwia. Następnym krokiem jest w tej chwili znalezienie grupy ćwiczeniowej lub – zależnie od zainteresowań – osobistego cyklu zajęć tudzież inicjacja uczęszczania na spotkania. O ile metoda praktykowania gimnastyki zaspokoi oczekiwania, zachodzi z reguły okres intensywnych ćwiczeń.

 joga hormonalna


Interesującą propozycją wydaje się być joga hormonalna. To coś o wiele więcej niż tylko ćwiczenia – ma ona funkcje lecznicze. Wskutek niej można ponownie uruchomić wytwarzanie się żeńskich hormonów. Polega na endogennym masażu, mocnych technikach oddechowych, i dodatkowo ukierunkowaniu energii życiowej na narządy odpowiadające za produkcję hormonów. Polepsza kondycję, usuwa efektywnie dużo dotkliwych, przykrych wręcz niedyspozycji. Treningi pochodzące z tego typu jogi działają wprost na jajniki, tarczycę, przysadkę, nadnercza.

Ten tryb gimnastykowania się wskazany jest niewiastom wchodzącym w okres menopauzy i klimakterium, mającym kłopoty z rozrodczością, ujętym zaburzeniami hormonalnymi (np. zespołem policystycznych jajników, zaburzeniami cyklu menstruacyjnego, silnym zespołem napięcia przedmiesiączkowego).

Z początku konieczne są szczegółowe konsultacje z terapeutką, dobierającej do danego kłopotu odpowiednie pozycje.