Jakim sposobem prędko odświeżyć podłoże?

Solidna i wytrzymała podłoga to podstawa w każdym mieszkaniu. Decydując się na kompleksowy remont lokalu należałoby przeznaczyć nieco czasu na decyzję w kwestii doboru podłogi. Nie trzeba przy tym brać tylko i wyłącznie pod uwagę wydatków. Równie istotna jest jest wytrzymałość nawierzchni. Poprawniej jest raz zakupić odpowiednie podłogi i napawać się nimi przez długie lata niż co kilka sezonów martwić się o przymus wymiany posadzki.

Panele lub parkiet – co wybrać?

Postanowienie końcowe o tym czy kupić parkiet czy panele nie będzie prosta. Jedno i drugie rozwiązanie ma zarówno swoje wady jak i zalety. Za panelami stoją takie aspekty jak ich cena (aktualnie metr paneli można zakupić już w cenie kilkunastu złotych), prostota montażu (można samemu próbować układanie paneli montowanych na zacisk) czy bezproblemowe utrzymanie czystości (panele wystarczy umyć przy pomocy wody z dodatkiem środku do pielęgnacji drewna – cyklinowanie podłóg nie będzie konieczne).

cyklinowanie parkietu wrocław

Za to co prawda parkiet będzie droższy, układanie parkietu wymaga doświadczenia do ułożenia parkietu potrzebny jest ktoś z doświadczeniem i najlepiej jest wynająć taką usługę w doświadczonej firmie oraz w utrzymanie czystości trzeba włożyć więcej wysiłku – cyklinowanie parkietu wrocław powinno odbywać się symetrycznie, to jednak nie ma wątpliwości, że rozwiązanie to będzie o wiele bardziej solidne i nienarażone na osłabienia niż podłogi zrobione z paneli. Parkiet prócz tego że jest bardziej wytrzymały to także prezentuje się o wiele bardziej elegancko i dodaje elegancyj każdemu mieszkaniu.

Zanim zdecydujemy się kupić panele czy parkie należy wziąć pod uwagę parę elementów – przede wszystkim ilość pieniędzy jakim się zarządza, a w dodatku wymiar mieszkania, możliwe uszkodzenia (czy w lokalu będą stale przebywały malutkie dzieci lub zwierzęta) oraz sposobności czasowe dotyczące regularnego czyszczenia.