Fascynujące szczegóły na temat skutków kierowania auta po spożyciu alkoholu.

Według polskiego ustawodawstwa rozróżnia się dwa stany związane z konsumowaniem napojów alkoholowych: po skonsumowaniu alkoholu- do 0,5 promila alkoholu w krwioobiegu a także stan nietrzeźwości- powyżej pół promila alkoholu we krwi. W pierwszym przypadku kierując auto popełniamy wykroczenie natomiast w drugim jest już mowa o popełnieniu przez daną osobę przestępstwa. Niemniej jednak za oba te zawinienia kara za brak rozsądku a także bezmyślność jest bardzo wysoka, często kończy się na skonfiskowaniu prawa jazdy, niezmiernie wysokiej karze pieniężnej a także na pozbawieniu wolności.

Trzeba pamiętać, że pijąc parę a choćby paręnaście godzin przedtem wcale nie mamy pełnego przekonania, że w naszym organiźmie nie znajdują się nadal minimalne stężenia alkoholu. Zależy to albowiem od bardzo wielu czynników m.in. od tego ile mamy lat, płci, tego ile ważymy, wzrostu oraz od typu spożywanego przez nas trunku. Alkomaty Warszawa to znaczy łatwe w obsłudze urządzenia, które każdy nie tylko i wyłącznie kierowca musi posiadać w domu. Świetnie sprawdzą się do wskazania naszego stanu i podjęcia decyzji o kierowaniu czy nie kierowaniu w konkretnym dniu auta. Alkomaty profesjonalne to za to bardziej zaawansowane technicznie sprzęty wykorzystywane do niezwykle szczegółowego sprawdzenia ilości alkoholu we krwi. Są używane przykładowo w pracy policji, a także w firmach budowlanych oraz usługowych. Gwarantują one pełne przekonanie o wyniku, a także przy ich użyciu można bardzo ekspresowo przeprowadzić choćby kilkadziesiąt kontroli.

alkomaty warszawa


Ceny alkomatów są różnorodne. Składa się na to kilka istotnych kwestii takich jak przykładowo: producent, surowiec, z którego przyrząd jest wykonany, moc i pojemność baterii i rozmiar alkomatu. Ten osobisty można zakupić już za parędziesiąt złotych z kolei w przypadku specjalistycznych alkomatów wydatki zaczynają się od blisko 250 zł. Jest to aczkolwiek niezmiernie pożyteczne urządzenie, które może powstrzymać nas przed wywołaniem niebezpieczeństwa w ruchu drogowym bądź w pracy na przykład na dużych wysokościach.