Fascynujące informacje odnośnie ramienia c.

Ruchome ramię C to przyrząd służący do ilustrowania leczniczego bazującego na technologii rentgenowskiej, który da radę być używany w licznych sferach. Od przedstawienia początkowego ramienia C w 1955 r., metodyka ta prędko ewoluowała. Nowoczesne układy obrazowania mobilnego są istotną fazą życia dziennego w szpitalach a dodatkowo w klinikach, w zakresach tego typu jak przykładowo: chirurgia, ortopedia, traumatologia, chirurgia sercowo-naczyniowa jak również kardiologia. Wolno zastosować ramię C do obrazowania śródoperacyjnego, które umożliwia wysoką postać obrazów rentgenowskich w czasie rzeczywistym. Umożliwiają one doktorowi nadzorowanie postępów w którymkolwiek momencie zabiegu i zapewniają ewentualność zastosowania błyskawicznych modyfikacji w trakcie.
Finalnie wyniki kurowania są wyższe, a pacjenci prędzej wracają do zdrowia.
Szpitale zyskują oszczędności z powodu mniejszej liczby przeprowadzanych operacji.

ramię CGenerator wysyła promieniowanie rentgenowskie, które penetruje organizm pacjenta. Wzmacniacz obrazu czy też detektor zmienia promienie rentgenowskie na obraz poglądowy, który jest ujawniany na wyświetlaczu ramienia C.

Doktor może zidentyfikować a także sprawdzić anatomiczne fragmenty obrazu, tego typu jak na przykład: płytki krwi, naczynka, kości bądź kamienie nerkowe. W zależności od siły promieniowania obraz świeci się bardziej lub słabiej na monitorze urządzenia.

ramię C

W jaki sposób funkcjonuje przenośne ramię C ?

Ramię C ma generator (źródło promieniowania rentgenowskiego) i wzmacniacz obrazu albo płaski panel – detektor. Składnik przesuwny w obrysie litery C zapewnia ruch w formie pionowej i horyzontalnej oraz dynamizm obrotowy, za sprawą czego obrazy rentgenowskie pacjenta mogą być wykonywane nieomalże pod jakimkolwiek kątem.

Współczesna technologia płaskiego panelu tworzy cyfrowy postęp techniki obrazu. Promienie rentgenowskie są konwertowane bezpośrednio na obróbkę cyfrową i w związku z tym dostraja formę obrazu.