Doskonały krzak na rzecz Twojego ogródka

Myślimy często, które rośliny owocowe posadzić w swoim sadzie. Przyzwoicie jest, żeby były one nie zbytnio oporne, ofiarujące pewność bogatych plonów przy nie wysokim wkładzie pracy.
Pewną z roślin, która spełnia te wytyczne, jest jagoda kamczacka.

Jagoda kamczacka sadzonki

Nazywa się ją suchodrzew jadalny. Jest ona w dwóch wariacjach roślinnych: suchodrzew siny i suchodrzew kamczacki. Jeżeli pierwsza z mutacji zdoła dosięgnąć wysokość do 2 metrów i jej produkty mogą być słodko – kwaśne, o tyle pozostała jest niewiele niższa – jej krzewy dojrzewają do 1,5 metra wysokości, produkty są bardziej słodkie a także dłużej podtrzymują się na gałązkach.
Jeśli jagoda kamczacka sadzonki zagości na naszej działce czy w ogrodzie, to okaże się ona początkowym krzewem, jaki wyda owoce (niejednokrotnie również jeszcze przed pierwszymi truskawkami). Powstaje to z faktu, że roślina ta nadzwyczaj wcześnie zaczyna wegetację, a początkowe pąki kwiatowe zdarzają się już nawet na początku marca.

Jagoda kamczacka sadzonki posiada kremowożółte, pachnące, miododajne kwiaty. Należałoby zasadzić obok siebie dwie postacie kwitnących plus minus równolegle, ponieważ istnieje to istota zielona obcopylna. Oznacza to, że do trafnego zapylenia, a co za tym idzie, rodzenia, wymaga sąsiedztwa.
Krzewy jagody kamczackiej najlepiej zasadzić na miejscu nasłonecznionym. Ich plusem istnieje obfita wytrzymałość na mróz – nawet do – 35 stopni C. Nie przeraża jej okażą się również marcowe mrozy, nawet w takim przypadku, kiedy pojawią się już pąki, gdyż mogą być one nieugięte na temperaturę do – 5 stopni C.
Plony jagody kamczackiej mogą być bardzo dorodne, co bywa kolejnym powodem, dla którego warto mieć tę roślinę pośród swoich upraw. Mają one trochę rozwlekły zarys, fioletowogranatowy kolor, mogą być pokryte nieznacznym, woskowym naskórkiem i niezwykle pyszne. Krzaki rodzą obecnie w drugim roku od ich zasadzenia, a należy je obsiać jesienią czy też wiosną.