Czym będzie tlenoterapia?

Czym będzie komora hiperbaryczna?

Komora ciśnieniowa to osobliwa metalowa struktura, jaka ma role medyczne. W jej wnętrzu jest 2,5 razy większe ciśnienie aniżeli standardowo w powietrzu, żeby móc przekazać do ludzkiego organizmu większą liczbę tlenu. Hiperbaria (wyraz ten ma oznaczać po prostu „ciśnienie ponad typowe”) polega na wzmacnianiu prostych systemów samoleczenia ran i wojny z licznymi rozlicznymi schorzeniami. Na rynku bywa sporo przedsiębiorstw, jakie się tym zajmują przykładowo komora hiperbaryczna

komory hiperbaryczne

Zalety użytkowania

Komory ciśnieniowe umożliwiają nadzwyczaj wydajną kurację dostarczania tlenu do każdej z komórek ludzkiego organizmu równolegle. To właściwie ciśnienioterapia powoduje, że zdoła on trafić do ośrodków, do których zwykle nie posiada szans dostania się. Bywają to chociażby fragmenty, podlegające niewłaściwemu dokrwieniu, choćby ogniska udarów. Tlen bez trudności przesiąka do wszelkiej części składu krwi, kategorycznie podnosząc jej stan. Gaz trafia poza tym do mózgu.
Hiperbaria będzie użytkowana nader cyklicznie przy zaawansowanych owrzodzeniach węzłów chłonnych i uszkodzeniach mózgowych. Powinno się także zauważyć, że ta strategia lecznicza jest w całości nieinwazyjna, a co za tym idzie, nie przyciąga za sobą ani jednego zagrożenia dla zdrowia.

hiperbaria

W jaki sposób wygląda leczenie?

Komory hiperbaryczne będą całkowicie hermetyczne, aby do wewnątrz nie wlatywało powietrze z otoczenia. W środku kuracjusz raz odetchnie tylko stuprocentowym tlenem, a później powietrzem (będą to tak tytułowane „pauzy powietrzne”). Oddychanie co pewien czas powietrzem tłumi bowiem ulegnięciu trującemu oddziaływaniu tlenu.
Pojedyncze zanurzenie w komorze hiperbarycznej przeważnie nie zajmuje więcej niż pięćdziesiąt minut. W wypadku podtrucia CO kuracja w takim razie składa się z przykładowo 3 zabiegów. O ile jednak należy leczyć bardziej skomplikowene niedogodności, tego rodzaju jak właśnie wspominane wcześniej wrzody, potrzebne mogą się stać częstsze zabiegi choćby w liczbie parudziesięciu.