Czy możemy oczekiwać zwrotu akcyzy?

W zeszłych miesiącach sporo rozprawia się odnośnie akcyzy. Nasi posłowie tworzyli nową ustawę, która powinna była zaprowadzić do poprawienia sytuacji na rynku samochodów, lecz jak to zwykle bywa umieli wszystko zepsuć. Na szczęście ustawa nie pozostała wdrożona więc wszyscy mamy szansę na tę chwilę oddychać spokojnie.
Pewien czas wcześniej dużo się również rozmawiało na temat zwrotu akcyzy za kupione wozy, które zostały sprowadzone z zagranicy. Zwrot akcyzy musiał wiązać już od jakiegoś czasu, lecz ostatecznie też tego typu rozwiązanie nie mogło się przyjąć.

zwrot akcyzy

Kierowcy oraz właściciele samochodów, którzy sprowadzili własne auta z zagranicy potrafili na tym dużo zarobić. Niestety nie poszło pomyślnie znowu.
Warto zdawać sobie sprawę, iż Polska jako jedyne państwo Unii Europejskiej wprowadziło opłatę jaką jest akcyza za przywieziony z zagranicy wóz. Płacimy za coś co w zasadzie we wszelkim innym miejscu jest nieodpłatne. Wypada w końcu coś w tej kwestii podziałać.
Wraz z końcem minionego roku miały miejsce masowe protesty związane także rzeczywiście z nowiutką ustawą dotyczącą akcyzy na samochody importowane z zagranicy. Pomysł brał pod uwagę, że opłata będzie rosła łącznie z wiekiem auta, który miał być do Polski sprowadzony. Urosnąć miała również wespół z pojemnością pojazdu. Według szacowanych obliczeń była możliwość wnioskować, iż za atrakcyjne u nas auta z silnikami ponad 3 litry, akcyza mogła wynieść również kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych.

zwrot akcyzy

Momentalnie zamknęłoby to rynek pojazdów sprowadzanych z zagranicy.
Cel był tego typu, by Polacy kupowali auta nowsze, natomiast nie używane. Blokada rynku z zagranicy nie poprowadzi mimo to do tego, iż rozpoczniemy na ogromną skalę pozyskiwać nowe auta. Prawda jest taka, że do tego konieczny jest przyrost wynagrodzeń, które można u nas pozyskać za zrobioną robotę. Dopiero wtedy Polacy poczną pozyskiwać nowe samochody.