Co pięknego odnajdziesz w mieście Olsztyn?

Nie bez powodu Olsztyn reklamowany jest jak pełne zieleni miasto skwerów. Jednakowo nieposkromioną, ale i bardziej okiełznaną roślinność da się tamże zobaczyć co krok. Po jednej stronie widzimy spojone malowniczą wodą Łyną pola w południowej zonie miejscowości a także ogromny las miejski na północy.

Ogrody Olsztyn
Z tej innej strony kilkanaście jeziorek a także mnóstwo mniejszych stawów zlokalizowanych w obrębie caluteńkiego miasta.
Gdyby naturalnego bogactwa naturalnego było mało, zarówno zarządzający tej miejscowości, lecz również zamieszkujący, na własną rękę zagospodarowują wolne przestrzenie. W centrum wzdłuż wody rozpościera się zielony szlak. Od Mostu św. Barbary, poprzez Park Podzamcze, aż do Parku Centralnego, ukwiecona a także szumiąca nitka otacza calutkie Stare Miasto. A wystarczy skręcić nieco w stronę Dworca Zachodniego, by natknąć się na interesująco zaplanowaną ścieżkę w otoczeniu Jeziora Długiego – jedno z chętniej uczęszczanych położeń uprawiających bieganie. Jest możliwość stamtąd ruszyć kilkukilometrowym tropem aż do północy miasteczka oraz rzeczki Wadąg (dopływu Łyny).

Ogrody Olsztyn

Już widzimy, jak wielka okazuje się przyrodnicza rozmaitość tego miasta. A twierdziliśmy tak jak dotychczas jedynie o centralnej partii stolicy Warmii oraz Mazur. Ogrody Olsztyn to przeto pojęcie zdecydowanie obszerniejsze. Warto wspomnieć cudownie utworzone grupy skwerków działkowych, jakie można odszukać w kilku dzielnicach miejscowości. Zielono jest także na blokowiskach, dlatego, że wielu obywateli traktuje swe balkoniki jak swoiste maleńkie działki.
Mimo tylu pozytywów dalibyśmy radę poużalać się – to prawda, wszystko to jest piękne w lecie a także na wiosnę, jednak co z pozostałą, długaśną a także mroczną cząstką roku? Olsztyniacy i tutaj mają swój sposób – zimą organizowany jest jarmark a także zakładany jeszcze inny ogród – rzeźb lodowych. Wtedy jest sens także zwiedzać leśne arboretum blisko krańców miasta, co onieśmiela w czasie wszelkich części roku. Tak samo takie miejsce, lecz również inne ogrody Olsztyna, pozwalają na wciągającą kontrolę zmian natury a także umożliwiają przebywać z nią w zgodzie.