Ciekawostki odnośnie usuwania lakieru.

Jeżeli chcemy uwolnić się od nieestetycznie wyglądającego, popękanego lakieru, wgnieceń, rdzy lub ot tak odświeżyć barwę naszego auta możemy skorzystać z usługi odlakierowywania oferowanej poprzez doświadczonych lakierników.

Usuwanie farb

Możemy zarówno zająć się tym własnoręcznie. Usuwanie lakieru oraz usuwanie farb odbywa się z wykorzystaniem metody chemicznej. Specjalne środki chemiczne kładzie się na lakier za pomocą pędzla. Następnie powinno się odczekać, aż zajdzie reakcja chemiczna, po czym pozbyć się lakieru mechanicznie. okres oczekiwania na działanie preparatu wynosi zwykle od kilku do kilkudziesięciu minut.

usuwanie lakieru

Niezwykle ważne jest, aby starannie pozbawić nadwozie pozostałości specyfiku chemicznego, w przeciwnym wypadku może rozwijać się korozja. W marketach odszukać można wiele rozmaitych preparatów określonych do tego celu. Na ogół specyfiki te są achromatyczne i bezwonne a dodatkowo są od razu gotowe do użycia. Metoda chemiczna jest dość atrakcyjna zważywszy na łatwość użycia. Usuwanie pozostałości nie jest nadzwyczajnie ciężkie, gdyż farba łuszczy się w plastrach, a nie rozpuszcza. Dodatkowo preparaty dedykowane usuwaniu farb nie przenikają w oczyszczaną powierzchnię, przez co nie pozostaje ona zniszczona.

Odlakierowywanie wykonalne jest zarówno poprzez piaskowanie albo szlifowanie nadwozia. W pierwszej metodzie używa się cząsteczek piasku aplikowanych za pomocą specjalnego pistoletu. Po owym zabiegu otrzymamy nagą blachę bez śladu rdzy. Należy mimo wszystko zapamiętać, iż piaskowanie nie jest dobrym rozwiązaniem na usuwanie farby z wielkich oraz delikatnych przestrzeni. W takim przypadku pozostaje szlifowanie nadwozia za pomocą rozmaitego rodzaju szlifierek kątowych.