Ciekawe informacje na temat akcesorii koniecznych do jazdy samochodem terenowym.

Off-road to nie jedynie sposób jazdy autem – to również styl życia! Mnóstwo miłośników tego rodzaju sportu żyje z dnia na dzień, niecierpliwie wyczekując weekendu i prawdziwego, błotnistego wariactwa za kierownicą terenowego samochodu.
Jeżeli jednak nie należysz do grona zapalonych kierowców, czas na krótkie wytłumaczenie. Off-road to przede wszystkim ekstremalna jazda samochodem po nieprzystosowanych drogach.

Jakie wyciągarki wybrać ażeby być zadowolnym

wyciągarki samochodowe

W tym miejscu można się zadumać nad stanem naszych dróg, gwarantujemy jednak że nie chodzi o podziurawione ścieżki oraz zaszokowanych drogowców, a bardziej o błotniste bezdroża.
Na jakie przeszkody możemy się natknąć na trasie rajdu? Niestabilne kamienie, podstępne piaski, niepozorne sadzawki, które stają się wielkie, błotnistymi dziurami, to tylko część rozrywek. Aby nie dać się zaskoczyć, wszystkie pojazdy trzeba odpowiednio do rajdu przygotowywać. Odpowiednie akcesoria, takie jak: wyciągarki samochodowe, trapy na piach oraz bagno, kanister na wodę, lampy a także skrzynie wyprawowe, które pomieszczą cały potrzebny sprzęt, pozwolą na wydostanie się z wszelkiej off-roadowej opresji.
Jakiego rodzaju akcesoria wybrać? Ilu kierowców, tyle opinii! Na początek doskonałym pomysłem okażą się tanie wyciągarki samochodowe, elektryczne. Jeśli połkniesz bakcyla, tego typu wersja pewno szybko przestanie Ci starczać i zdecydujesz się na wyciągarki hydrauliczne albo mechaniczne. Sztywne trapy powinny z łatwością zmieścić się w środku samochodu. Nie należy szczędzić na dobrych lampach – halogeny niejednemu już pomogły wydostać się z nocnej zasadzki!
Szykując się do rajdu, należy pamiętać też o niezbędnym paliwie napędowym dla kierowców. Po każdej wycieczce, podczas której skoki emocji zapewniają zgubienie ogromnych ilości kalorii, bezcenna staje się porcja mięsa i ogromna kromka chleba z masłem. Jeżeli dodasz do tego właściwe towarzystwo i światło ogniska, możesz być pewien że ten wyjazd dołączysz do udanych!