Badacze wyszukują coraz to nowsze wykopaliska

Trzydzieści po siódmej rano, jak co środę udaję się do roboty. Wędruję pod blok, wchodzę do swojego dziewiętnastoletniego, zszarzałego, dawno niemytego Opla, włączam silnik po trzech próbach, wyjeżdżam z parkingu na jezdnię a tam zaskoczenie. Przeto w czasie jakichś tam badań odkryto na mym osiedlu amunicję z drugiej walki światowej.
Ta niewielka historia, która zmusiła moją personę do zmiany standardowej drogi do pracy przekonała mnie do jakiejś zadumy w kwestii historii.

Dochodzenia archeologiczne wykonywane są na calutkim świecie od wielu lat. Nieustannie naukowcy którąś rzecz odkrywają. Jaskinia z malunkami z neolitu w południowych obszarach Francji. Miasto z 10-tego wieku przed narodzinami Jezusa w Turcji. Pocisk pod moim blokiem. Z jakiego powodu to piszę? Bo dzisiejszy człowiek skłania się do wiedzenia wszystkiego. No tak osoba wywodzi się od od małpy, małpa wyewoluowała z ameby. Świat zrodził się z Wielkiego Wybuchu. Swego czasu żyjący byli niepoważni i żmudnie tyrali orząc pole, my to niegłupie istoty toteż chadzamy w ładnych bluzkach do korporacji wypełniać arkusze w exelu.
Postaram się teraz wczuć się w osobnik z następnego wieku, który będzie przeprowadzał badania powierzchniowe szukając obiektów powszedniego użytku z naszych czasów.

badania powierzchniowe


Ustalmy, że takie czasy to zakres od pierwszej bitwy światowej do teraz. Jakie rzeczy takowy człowiek nadchodzących czasów znajdzie? Przede wszystkim napotka trupy, zwłoki herosów dwóch ogromnych bitw zliczane w milionach. Poza tym odnajdzie to co budowlańcy odszukali obok mojego bloku, amunicję.

Po obu wojnach zjawia się etap tak zwanego prosperity, innymi słowy fajnego życia ponad normę (przynajmniej w obszernie rozumianej kulturze zachodniej). Wynikiem tejże rzeczy jest ogromna liczba dóbr, jakimi możemy się otaczać. Zdoła się wydawać, że to cała liczba fajnych przedmiotów dla odkrywcy przyszłości.

Ja myślę, że są to bzdury. Liczne artykuły wyrzucane po kilku latach. Ich wielość zmusza nas do umiejscawania ich w sporych śmietniskach, które jeśli że nic się nie odmieni rozrosną się. Bardzo trudno będzie takiemu osobnikowi dwudziestego drugiego wieku znaleźć cokolwiek wyjątkowego co nazwie taką epokę w odmienny sposób aniżeli epokę walki a także śmiecia.