Spawarka inwertorowa

Jak zbudowana jest spawarka inwertorowa?

Spawarka inwertorowa jest również nazywana spawarka inwersyjną. Jest to sprzęt elektryczny, a jego źródłem prądu jest prostownik. Dzięki temu  narzędziu możliwe jest spawanie metodą MMA/TIG oraz MIG/MAG. Mimo dużych rozmiarów spawarka jest lekka i wygodna w użytkowaniu. Idealnie sprawdzi się zarówno dla majsterkowiczów, jak i profesjonalistów. 

Spawarka inwertorowa nie wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności do jej użytkowania. Zbudowana jest z urządzenia zasilającego, które zapewnia jej prawidłową pracę. Aparatura sterująca kontroluje działanie spawarki, a system chłodzenia chroni przed przegrzaniem się urządzenia. Ponadto, spawarka inwertorowa składa się z przewodów mocujących elektrody oraz przewodów zespolonych i masowych. W przypadku spawarek z gazem osłonowym zamontowany jest specjalny przewód wielofunkcyjny. Dzięki niemu, możliwe jest dostarczenie prądu do drutu spawalniczego, a także gazu. Tego typu urządzenia wymagają też osobnej butli.

Czy warto kupić spawarkę inwertorową? 

Spawarka inwertorowa jest trwalsza i skuteczniejsza niż modele klasyczne. Mimo dużych rozmiarów jest lekka, co zdecydowanie ułatwia sposób jej użytkowania. Zużywa niewiele energii elektrycznej, co w porównaniu ze spawarkami transformatorowymi jest dużą zaletą. Dzięki różnym rodzajom elektrod, spawarka inwerterowa pozwala na bardziej efektywniejsze spawania. Dodatkowo, jakość spawu jest wysoka, a czas chłodzenia zespolenia jest krótki, co powoduje lepszą wydajność pracy. Spawarka inwertorowa to doskonały wybór dla każdego majsterkowicza.